Cytat Dnia


Cóż wiesz o pięknie? - kształtem jest miłości.
Warto przeczytać


ela 


24 Maja 


O 


23 Grudnia 


Stanisław 


 
Obrączki - symbol miłości

Narzeczeni chętnie wybierają złote obrączki. Mogą być one wykonane zarówno z żółtego lub białego złota. Popularne są także te łączone czyli z białego i żółtego kruszcu.

Popularne złoto
Dużym zainteresowaniem cieszą się obrączki klasyczne - polerowane, półokrągłe, bądź płaskie.

Modna klasyka
Niesłabnącą popularnością cieszą się klasyczne wzory obrączek nazywane „soczewkowymi” (delikatnie zaokrąglone na zewnątrz a uwypuklone wewnątrz gwarantują wygodę w użytkowaniu). Występują one w różnych szerokościach, tak więc każdy bez problemu będzie mógł wybrać odpowiednią dla siebie.

Obrączki z kamieniami
Salony jubilerskie pannom młodym oferują duży wybór obrączek z brylantami. Jednak na zamówienie mogą wykonać również złote krążki z innymi kamieniami, jak np. z szafirami, szmaragdami czy rubinami.

Obrączki ze znakami zodiaku
Pary, które wierzą w przeznaczenie i gwiazdy, mogą zdecydować się na obrączki ze znakami zodiaku. Biżuteria wykonana jest ze złota, w które oprawione zostały kamienie szlachetne.

Tytan
Oprócz obrączek złotych narzeczeni mogą wybrać również tytanowe. Jednak taka biżuteria jest bardzo niszowa. Najczęściej zamawiają ją osoby, które nie lubią złota lub te, które są na nie uczulone. Tytan bowiem jest niealergiczny.

Platyna
Obrączki platynowe, podobnie jak i te wykonane z tytanu, są zdecydowanie droższe od złotych. Jest to biżuteria luksusowa, ciesząca się coraz większą popularnością.

Wybór obrączek
Narzeczeni najczęściej wybierają obrączki z katalogu, w którym znajduje się bogata oferta. W niektórych salonach jubilerskich zakochani mogą sami zaprojektować wymarzoną biżuterię.

Co można wygrawerować na biżuterii?
Narzeczeni najczęściej decydują się na wygrawerowanie daty ślubu, imienia współmałżonka (jednak uwaga! Imiona zawsze powinny być na odwrót, czyli na obrączce żony powinno być imię męża, zaś na obrączce męża – żony) lub pieszczotliwego zwrotu.

Kiedy zamawiać obrączki?
Do salonu jubilerskiego najlepiej wybrać się 3 miesiące przed ślubem. Warto odwiedzić kilku jubilerów, aby porównać wzory biżuterii. Najpopularniejsze wzory obrączkę dostępne są praktycznie „od ręki”. Można je bowiem odebrać w ciągu 24 godzin. Jednak na te robione na zamówienie czy też rzadziej zamawiane trzeba czekać nawet kilka tygodni. Zaś w okresie, kiedy zawieranych jest dużo ślubów ten czas może się wydłużyć. Dlatego też zakupu obrączek nie należy odkładać na ostatnią chwilę. Każdy przecież chciałby nosić na palcu wymarzoną biżuterię, a nie tę, którą kupił chwilę przed ślubem.

Przesądy
Jeżeli przez pomyłkę włożycie obrączkę na palec środkowy, a nie serdeczny, może to oznaczać zdradę. Zaś w małżeństwie będzie rządził pan młody, ale tylko wtedy, gdy wsunie małżonce obrączkę do samego końca palca. Uwaga, jeżeli podczas uroczystości obrączka spadnie na podłogę oznacza to nieszczęście. Jednak zła wróżba nie spełni się, gdy złoty krążek podniesie ministrant, ksiądz lub urzędnik.

 

Imieniny


18 Czerwca 2024
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Efrem, Elżbieta,
Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula
Do końca roku zostało 197 dni.

Gościmy

Odwiedza nas 18 gościFazy Księżyca: "Między nowiem a pierwszą kwadrą"

Fazy Księżyca: Odwiedź stronę projektu

"Między nowiem a pierwszą kwadrą"

Powered by Sennik.org.pl 2006 @
Zakaz kopiowania, przetwarzania, modyfikowania i rozpowszechniania tresci zawartych na stronie bez pisemnej zgody ich autora.
Wszelkie grafiki oraz oznaczenia sa wylacznie wlasnoscia Sennik.org.pl
Jesli zdarzy sie sytuacja plagiatu jestesmy gotowi wysunac wnioski prawne w kierunku plagiatora z pelna ich surowoscia.

-->